Приветствую Вас Гість | RSS

Infozno.at.ua

Неділя, 05.01.2025, 07:12
Главная » Статьи » Цікаве і корисне

Що приховує чашка кави?
Ранок. Так не хочеться вставати і йти на роботу або навчання. Найпопулярнішим засобом в боротьбі з сонливістю є кава або міцний чай. Багато років наші мами і бабусі говорили нам «не пий багато кави – це шкідливо», але чому не пояснювали. Так як насправді діє кофеїн на людину і чи настільки він страшний? З погляду медицини кофеїн є класичним стимулятором. Він міститься в чайному листі, бобах какао, насінні кави, горіхах коли.

В результаті процесів, які відбуваються в організмі, коли в нього поступає кофеїн, збудливі сигнали із зовні діють сильніше. Передозування кофеїну викликає підвищену психічну і діяльну активність. Під дією кофеїну частішає серцебиття, підвищується виділення шлункового соку, піднімається температура, може посилитися потовиділення.

Всупереч раніше дуже популярній думці, кофеїн ніяк не позначається на артеріальному тиску. Після того, як людина випиває напій, в якому є кофеїн, до неї приходить бадьорість, їй хочеться більше рухатися. Крім того, вона стає уважнішою.
При всіх цих плюсах, є й істотні мінуси. Знижується витривалість, судини серця перестають в достатній кількості доставляти кисень. Не дивлячись на те, що під дією кофеїну людина стає менш чутливою до холоду, вона гірше переносить спеку (це пояснюється підвищенням швидкості обміну речовин). Крім того, посилення розпаду глікогену приводить до підвищення вмісту цукру в крові. Цукор і жирні кислоти якраз і дають організму бадьорість.

Рекомендується не запивати їжу чаєм або кавою, тому що кофеїн не дає їжі нормально перетравлюватись, в шлунку починаються процеси бродіння і гниття.
Під дією кофеїну з організму виводиться вітамін В1. Цей вітамін забезпечує нормальну роботу нервової системи і регулює вуглеводний обмін. При його недостатній кількості виникає безсоння, дратівливість, погіршується пам'ять.

Деякі учені навіть вважають, що саме регулярне розпивання кави і чаю є причиною погіршення здоров'я людей в цілому. Справа ще і в тому, що ослаблення нервової системи приводить до раннього початку захворювань, на які зазвичай хворіють в похилому віці.
Якщо людина вживає напої з кофеїном постійно впродовж довгого часу, у неї виробляється звикання. Це небезпечно тим, що для колишнього ефекту бадьорості і активності потрібні все більші дози, ніж раніше. Якщо різко припинити вживання кофеїну, вас відвідає саме те, з чим ви боролися, тільки в набагато більших масштабах – це загальмована реакція, сонливість. Коротше кажучи, залежність від кофеїну дуже схожа з наркотичною залежністю.
На думку фахівців, вживати кофєїномісткі напої можна без шкоди для організму лише раз на три дні. За цієї умови організм встигає відновитися. Якнайкращим часом для вживання є ранок (саме уранішній чай або кава не зіб'є ваш організм з його нормального ритму роботи).
Категория: Цікаве і корисне | Добавил: Adminsha (05.12.2009)
Просмотров: 763 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Создание интернет-магазина