Приветствую Вас Гість | RSS

Infozno.at.ua

Середа, 01.05.2024, 20:08
Главная » Доска объявлений » Освіта

Фінансова самостійність: "Это мы не проходили, это нам не задавали"?
Информация | 27.11.2009, 01:52
Спокійно і сміливо готуватися до процесу самостійності й автономії, закликала школи прем'єр-міністр Ю.Тимошенко, пообіцявши, що "кожен документ, який буде виходити - проект закону або рішення уряду, - буде візуватися представниками Ради директорів, яка працює з урядом


У чому суть запропонованих Кабінетом міністрів нововведень? На це й на інші запитання відповідає член ради директорів при Кабінеті міністрів України, директор столичного Фінансового ліцею, голова Асоціації керівників шкіл м.Києва Юрій Шукевич.

- Незважаючи на те, що економіка України - ринкова, у шкільній освіті досі панують постсоціалістичні відносини. Бюджетних коштів, які виділяються на кожну школу, катастрофічно бракує. Держава фінансує лише зарплату, теплоенергоносії, вивезення сміття та послуги телефонного зв'язку. Не фінансує матеріального забезпечення кабінетів, техніки безпеки, медпункту, харчоблоку.

Отже, необхідно шукати додаткові, позабюджетні надходження. Тому директори шкіл поступово стають тією чи іншою мірою не лише економними господарниками, а й фінансовими менеджерами. Хтось залучає тіньові батьківські кошти чи необліковані матеріальні цінності, а хтось - створює благодійний фонд зі спецрахунком і через нього законним шляхом проводить внески батьків. Готівка, зібрана за першою схемою, може бути визнана прикладом "корупції в освіті" і стати причиною кримінальної відповідальності. Надходження батьківських коштів до шкільного бюджету за другою схемою буде узаконене і дозволить школі розумно заробляти гроші, не порушуючи правил гри.

У цьому й полягає нововведення, запропоноване урядом. Утворюється нова, незвична для пересічного директора, "економіка у правовому колі" з батьківськими рахунками, плановими кошторисами та ключовою посадою головного бухгалтера. Запропоноване нововведення не є українським "велосипедом". Це нормальна європейська практика. І вона передбачає формування нової культури директора і нової культури відносин громадськості й школи.
Добавил: Adminsha | Контактное лицо: Admin
Просмотров: 837 | Размещено до: 27.12.2009 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Создание интернет-магазина