Приветствую Вас Гість | RSS

Infozno.at.ua

П`ятниця, 14.12.2018, 18:07
Главная » Статьи » Біографії українських письменників

Бобенка Андрій
Бобенка Андрій

Народився 12 серпня 1854 року в с. Добренька Костянтиноградського повіту Полтавської губернії в сім'ї селянина-бідняка. Шести років Андрій залишився без матері. В хату прийшла зла мачуха. У вірші "Було" поет згадує тяжке дитинство: 
Раз я малим колись тікав, 
Побила мачуха сердита. 
По полю мокрому блукав 
І від дощу ховався в житі. 
З десяти років Андрій пішов заробляти на хліб. Батько віддав його за 20 крб. на 4 роки працювати наймитом у крамаря. В згаданому вже вірші поет писав: 
Я виріс в наймах, 
Мов не знав 
Ніколи батьківського дому, 
І даром хліба не давав 
І ніхто ніде мені малому. 
В 17 років Аядрій потрапив на пароплав у Херсоні, звідси до Одеси. Працював кочегаром на океанських пароплавах, і там, далеко від рідних берегів, став писати вірші українською мовою. Капітан пароплава Л. І. Гаврилов помітив обдарованого юнака і познайомив його з діячами культури Одеси. Вони допомогли Андрію Михайловичу влаштуватися на роботу в залізничне депо, одержати освіту. Склавши іспит на звання вчителя, Бобенко працював педагогом. Друкуватися почав у 1883 році в альманасі М. Старицького "Рада". Згодом його твори з'явилися в журналі "Зоря" й петербурзькому соціал-демократичному виданні "Вільна Україна". Як поет, формувався під впливом Т. Г. Шевченка Бобенко — один з перших поетів-робітників. Відомі його твори: "Бурлака", "Марні сльози", "Лірник", "Багата кутя". В листопаді 1919 року, незадовго до смерті, Андрій Михайлович написав заповіт, у якому є такі рядки: 
Здається, скоро я покину 
Все, що любив, для чого жив, 
Сім 'ю, народ свій, Україну, 
Все, чим на світі дорожив. 
А вам, брати мої і діти, 
Даю маленький заповіт: 
Шукайте всюди правди світу, 
Бо в світі правда,в правді світ. У 1920 році Андрій Михайлович помер.
Категория: Біографії українських письменників | Добавил: Adminsha (07.02.2010)
Просмотров: 474 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Создание интернет-магазина